Blog’dan Ne Zaman & Nasıl Para Kazanırım?

paraBir söz vardır, “Sabrın sonu selamettir” diye. Eminim duymuşsunuzdur. Bu söze kulak asın. Bu işe yeni başlayanlar, hemen para kazanmak hevesiyle bu işe girişi ama kazanamayınca vazgeçerler. Eğer bir blog kurup, para kazanmak istiyorsanız üç şeye çok ihtiyacınız olacak:

  1. Özgünlük
  2. Merak
  3. SABIR!

Özgün olmalısınız, çünkü farklı olan kazanır. Hem özgünseniz Google da sizi sever. Meraklı olmalısınız çünkü Merak Güzel Şeydir. Eğer bu işe meraklı değilseniz hiç başlamayın. En önemlisi sabırlı olmalısınız çünkü yukarıda da söyledik, Sabrın Sonu Selamettir. Çok edebiyat yaptık teknik detaylara inelim.

Sen çok biliyorsun da çok kazanıyor musun?” diyenler merak ederlerse benim hakkımdaki bu yazıyı okuyabilirler. Belki çok şey bilmiyorum ama kendi çapımca bu konuda bilgili sayılırım. Çok kazanmıyorum da ufak tefek işte. Hobi olarak uğraşıyorum.

Bir Blog nasıl gelişir?

Blogunuzu kurdunuz ve yazı eklemeye başladınız. Şuan sizi Google bir ufaklık halk dilinde çöm olarak görüyor.Yani Sandbox‘dasınız. Meraklı arkadaşların bu Sandbox’u öğrenmeleri tavsiye edilir. Çünkü Merak Güzel Şeydir. Sandbox’dan çıkmak için blogunuz güncel olmalı durmadan ilgilenmelisiniz. 1-2 hafta sonra ufaktan ziyaretçi geldiği zaman, artık gelişiyorsunuz demektir. Yakında Sandbox’dan da çıakcaksınız. Artık siz makale ekledikçe ziyaretçileriniz artacak, durmadan gelişeceksiniz. Ama tabi bu kadar 2-3 şey yapınca bitmiyor. Bunları yaparken 3 temel ilkede elirttiğimiz gibi özgün, meraklı ve sabırlı olmalısınız.

Sabrın üstünde çok durduk yanlış anlamayın diğerleri de önemli. Mesela “Merak“, Merak çok kapsamlı birşeydir. Bir blogcu olurken SEO’yu iyi öğrenmeli, diğer blogları incelemeli, yeni şeyler denemelisiniz. Tabi bunları uygularken özgün olmanız ya da olabilmeniz de sizin açınızdan yararlı olacaktır.

Bu “Merak” bölümü çok teknik detaya dayanır. Google’da, bu yüzden SEO desteği sağlayan firmalar bularak, blogculuğa başlayabilirsiniz. Ama durun isterseniz her türlü teknik konuda size blog kurarken yardımcı olabiliriz.

Sıfırdan WordPress & Seo Desteği

Bu işe başlamadan önce size yaşayacaklarınızdan kısa bir özet geçtik. Bu işten binlerce dolar kazananlar var. Ama o kadar kolay değil tabi ki..!

Latest Comments
  1. gülten

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.