Blogculuk Geçmişim!

YazarO kadar SEO & Blogculuk ile ilgili makale yazıyorum da eğer kim olduğumu merak eden olursa okuyabilir 🙂 Bu işe ne zaman ve nasıl başladım?

Aslında birçok kişi bu işe para kazanmak için başlar. Eğer bu konuda bilgim olsaydı emin olun ben de bu işe bu amaçla başlardım ama öyle olmadı. Arkadaşım, Mynet’in servisi olan Sitemynet’den site açmış bana gösterdi. Ben de yapmak istedim, resimler keledim falan uğraştım dandik dandik sayfalar yaptım 🙂 Bir süre sonra çok ama çok sıktı. Sonra Blogcu‘yla tanıştım. Yarı alıntı yarı özgün yazılar yaza yaza bloglar kurdum. Hatta 2 tane blogum uygunsuz içerikten ban yedi blogcu’da. (Yanlış anlamayın +18 falan değil crack, serial vs. 🙂 ) Bunlar da isteğimi kırmadı yine devam ettim. Neleri paylaşabileceğim, paylaşamayacağım konusunda çok şey öğrendim.

Yalnız bir süre sonra sıkıldım. 1-2 ay akdar bu işten uzak kaldım. Para kazanma merakı sardı bu sefer beni. Adsense ile tanıştım. Blogumdan günlük 0.1$ falan kazanıyordum, o bile benim mutlu ediyordu 🙂 Ama bu miktar durmadan arttı. Hatta günlük 1$’a bile ulaştı 😀

Ne varki, Blogcu kendisini yeniledi ve bu kesintiler vs. yüzünden, 1-2 ay bloguma rahat erişemedim. Tüm hitim gitmiş, artık para kazanamıyordum.. Aradan baya bi vakit geçti ve Adsense hesabımı kapattılar. Bu sefer karşıma Adsense ile ilgili makaleler çıktı. yine merak sardı beni. Yine bloglamaya başladım. Çok ama çok az kazanıyordum.. Sonra özgün bir blog daha kurdum. Ama bu sefer tamamen özgün olacaktı. Burdan yine yavaş yavaş kazanmaya devam ederken, acaba neden gerçek bir site almıyım dedim.

WordPress’le tanışıyorum..!

Sonra teknoloji üzerine bir blog açtım. İlk 4 ay boyunca yap boz WordPressi öğrendim ve hitim 1000’e kadar çıkmıştı. İlk Adsense ödememi aldım. Bu ilk wordpress blogumdu ve, çok şey öğrenmiş çok daha hata yapmıştım. Acaba dedim baştan bir site kursam da, aynı hataları yapmasam daha iyi olmaz mıydı?

Sonra bu sitemi sattım(Keşke satmasaydım). Oldukça ucuza sattım hem de. Şu an karşınızda gördüğünüz BilgiSpot‘u kurdum. Aynı hataları tekrar yapmadım. tüm bu zaman içersinde, SEO adına çok şey öğrendim, WordPress’i de. Aynı zamanda burada bahsettiklerimin dışında bir sürü site kurdum. Şu anda da BilgiSpot’u geliştiriyorum ve bazı projeler üzerinde çalışıyorum. Bunlarda zaten burada bahsettim. Takip edenler bilirler. Hoşcakalın…

Latest Comments
  1. elif

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.