WordPress 2.8.5 Yayınlandı

WordpressDaha önce sinir olduğum bu WordPress güncellemelerinde sonunda FTP programlarıyla olan sorunlarımı çözdüm 🙂 Artık güncellemeleri rahatlıkla yapabiliyorum. Neyse.. Konu WordPress 2.8.5

Bir çok blogcu, WordPress’in 2.9 sürümünü beklerken, WordPress ekibi Script’de yer alan bazı problemleri gidermiş. Aslında çok fazla, değişiklik yok. WordPress-TR.com dan yapılan açıklamaya göre 2.8.5 sürümü ile;

– Son zamanlarda görülen takip linklerindeki DOS ataklarına yönelik bir düzeltme
PHP kodlarındaki değişkenlerin çalıştırıldığı kodların temizlenmesi
– Yöneticiler dahil tüm kullanıcılar için dosya gönderme uygulamasının beyaz listeye geçirilmesi
– Eski eklentilerden etiket verisi içeri aktaran iki tanesinin emekli edilmesi

Yıllardır geliştirilen WordPress’de hala açıkları var. Bir de wordpress ekibinin değindiği bir diğer bir konu da exploitler. Exploit’in ne olduğu hakkında:

Exploit, bir program, donanım veya elektronik olan herhangi bir şeyin içinde bulunan hata veya açıktan dolayı beklenmedik ve istediksiz davranış göstermesine neden olan, bir program veya bir dizi koda denir.

[ad]

Peki bu exploitlerin bana zararı ne? Exploitler, sunucunuzun yönetimini ele geçirmiş olabilir. Sitenizde ilginç şeyler olduğunu düşünüyorsanız, WordPress Exploit Tarayıcı‘yı kullanın. Linkde, eklenti ve exploit hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

WordPress 2.8.5 İndir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.