Sivrisinek bile ALLAH diyor – Kur’an daki Bilimsel Gerçekler

Bilime çok merak duyan bir insanım ve gerçekten de bilimim Allah’ın varlığını sayısız delillerle kanıtladığına çok kez şahit oldum. İşte yine birçoğumuza ibretlik Ayet ve bilimsel Araştırma:

Bakara Suresi, 26

Şüphesiz ALLAH, bir (dişi) sivrisineği de, ondan üstün olanı da, (herhangi bir şeyi) örnek vermekten çekinmez. Böylece iman edenler, kuşkusuz bunun Rablerinden gelen bir gerçek olduğunu bilirler; inkâr edenler ise, ‘ALLAH, bu örnekle neyi amaçlamış?’ derler. (Oysa ALLAH,) Bununla birçoğunu saptırır, birçoğunu da hidayete erdirir. Ancak O, fasıklardan başkasını saptırmaz.

Prof.Dr. Galin Biserof Asenof adlı bilim insanı bir Müslüman arkadaşı ona  “Her canlı ALLAH’ı tespih etmektedir” der. Meraklanan Prof. Kur’an-ı Kerim’i araştırır. Ve yukarıda bahsettiğimiz ayet gözüne takılır ve araştırmasına başlar.

Araştırmanın sonucu çok ilginçtir. Araştırmalara göre sivri sinekler saniyede 1000-2000 kez kanat çırpmaktalar ancak sinirler en fazla saniyede 100 sinyal yollayabiliyor. Her bir sinyalde kanat otomatik olarak 10-15 kez kanat çırpıyor. İşte o detay.. Profesör sesi özel bir mikrofonla kaydeder ve yavaşlatarak sesi dinler. Şaşıran profösörün dinlediği seste, sinek kanatlarıyla ALLAH’ın adını zikreder..

Sesi dinlemek için buraya tıklayınız. Hoparlörün sesini açınız…

Acaba??

Lütfen herkes Kur’an’da geçen bilimsel gerçekleri bir araştırsın. Daha birçok günümüzde yeni kanıtlanabilmiş bilimsel gerçek göreceksiniz. Merak ederek soruyorum, Acaba bu gerçekler 7. yüzyılda uydurularak yazılabilir miydi? Kur’an-ı Kerim’in kutsal bir kitap olduğunu Allah tarafından indirildiğinin kanıtı değil midir?

Latest Comments
  1. fARUK
  2. BilgiSpot

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.