Domuz Gribi ve Belirtileri

domuz gribiDomuzunu millet yiyor, hastalığını biz çekiyoruz..” diyorsanız katılıyorum 🙂 Ama ne yapalım, artık ülkemizi de sardı bu illet şey. Biz de bu konuda bilinçlenmeliyiz..!

Daha önce, Domuz Gribi‘nin zor bulaştığını ve diğer virüs türlerinden farkından daha önce bahsetmiştim. Ama bulaşırsa da belirtilerini, olacakları bilmek lazım.

Domuz Gribi Belirtileri

Burun akıntısı, titreme, halsizlik, Çocuklarda hızlı nefes alıp verme, rengin mavi olması ve zayıflık, Ergin bireylerde ise nefes darlığı, şiddetli ateş, bulantı ve kusma

Aslında birçok yönüyle Domuz Gribi, bildiğimiz gribe benziyor. Ama daha şiddetli.. Bu tip belirtileri gösterenlerin hemen hastahaneye gitmeleri tavsiye edilir. Gerekli müdahale yapılacaktır.

nOt: Zaten her zamanki gibi normal grip vakaları bu dönemde arttı. Herkes kendinin ya da arkadaşının vs. Domuz Gribi olabileceğini düşünüyor. Bir tereddüt yaşıyor. Eğer hastalığınızı daha önce geçirdiğiniz griplerden farklı bulmuyorsanız, o zaman kafanıza pek takmayın. Eğer kendinizi rahat hissetmiyorsanız hastahaneye gidin ve Domuz Gribi Testi yaptırın.

Latest Comments
  1. BilgiSpot
  2. mehmet

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.