Blogcu’da Değişim var! – Avantajları

Blogcunun Yeni LogosuBlogculuğa ilk başladığım yer olan Blogcu.Com ‘da değişiklikler var. Tasarım olarak özellikle çok harika. Henüz değişim tam olarak bitmese de bazı ekran görüntüleri var elimizde.

Blogcu’da en sonki büyük değişim yanlış hatırlamıyorsam, geçen yazdı. Benim de bir blogum vardı ve çok büyük ziyaretçi kaybetmiştim 🙂 Adsense ile yeni tanıştığım zamanlardı. O zaman günlük, 1$ falan kazanıyordum. Ama değişimden sonra herşey gitti.. Bir daha Blogcu’da bu tip birşey olacağını sanmıyorum. Çünkü o zamandan bu zamana Blogcu’da çok şey değişti.

Blogcu’da yapılan değişimin en dikkat çekici özelliği ise, tasarımın daha kaliteli olması. Hatta biraz da sosyal paylaşım sitelerine benzetilmiş. Tabi ki içerik eklemede olsun diğer alanlarda da çok büyük değişiklikler olacak. Gerçekten Blogcu döneminin koşullarına nasıl uyması gerektiğini biliyor. Eğer şansınız yaver giderse, blogcu.net adresini şifresiz olarak yakalar, değişiklikleri kendiniz görebilirsiniz. Blogcu yeni sistemini burada deniyor.

Blogcu Kimdir?

Blogcu 2005 yılında, Beril Teknoloji tarafından kurulmuştur. Türkiye’deki ilk blog servisi olup, 2007 yılında Nokta A.Ş tarafından satın alınmıştır. Alexa sıralamasında Türkiye’nin en çok ziyaret edilen (şu an)22. sitesi olup, yüzbinlerce de üyesi vardır

[ad]
Blogcu’nun avantajları:

Kendi kullandığım kadarıyla Blogcu’nun avantajlarını size şöyle sıralayabilirim:

  • SubDomain.blogcu.com olarak bir subdomain kullanacağınız için, Google’da çabuk yükseliyorsunuz. Birçok kelimede ilk sayfaya kısa sürede çıkıyorsunuz.
  • Kısa sürede yükseldiği gibi kullanımı da rahat..
  • Hosting derdi yok..
  • Yazılarınız seçtiğiniz kanallarda yayınlanıyor. Ve blogcu kendi içindeki aramalardan size ziyaretçi gönderiyor..
  • Pagerank’ınız güncel olması halinde link almadan yükseliyor. 3-4 ‘e kadar artabiliyor..
  • Kendinize özel bir CSS temasını, Blogcu’ya çok rahat uyarlayabiliyorsunuz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.