Anti sansür Nasıl Silinir – Youtube’a girme(!)

Geçen gün bilgisayarı bir açtım bi baktım sağ altta bir program. Adı da “Anti sansür“. Herhalde yanlışlıkla yüklemişimdir falan dedim. Ardından “Youtube’a girme Programı” olduğunu anladım. Ne varki işe yaramıyordu. Siliyim dedim..

Baktım program ekle/kaldır’da Anti Sansür diye birşey yok. Şüphelenmeye başladım. Zaten uzun süredir, bilgisayar çok yavalşamıştı. Acaba tüm bunlara bu mu sebeb oluyordu?

Hemen forumlarda vs. araştırdım ve herkesin kesin sözlerle bunun bir trojan olduğunu söylediğini gördüm. Hatta silme yöntemlerini de araştırdım ama pek faydalı bilgi bulamadım. Sonunda kendim sildim.. İşte:

Anti Sansür Nasıl Silinir?

1CTRL+ALT+Delete‘ye basın. Burada,

Yansıma Adı Kullanıcı Adı
svchost.exe sizin kendi oturum adınız

olan öğeyi bulun.Ama dikkat edin. svchost.exe adlı birçok öge var. Bu yüzden “kullanıcı adı“na dikkat edin. Kullanıcı adının Oturum hesabınız olması gerek. Eğer yansıma adında “Local Service”, “System”, “Network Service” yazıyorsa bunları silmeyin çünkü Windows’un bileşenleridir.

2 – Şimdi, “C:\WINDOWS\Windows\Anti Sansür\svchost.exe” yolunu takip edin. Burdaki dosyayı silin. Eğer silemiyorsanız ilk aşamayı gerçekleştirememişsinizdir. İsterseniz Anti Sansür kalsörünü de silin..

3 – Şimdi, Başlat > Çalıştır‘a gelin. “msconfig” yazın. “Başlangıç” sekmesine tıklayın. Buradaki svchost adlı öğenin işaretini kaldırıp kaydedin.

Eğer yapamayan olursa aşağıya yorum bırakabilir..

Latest Comments
 1. emre
 2. ülkü
 3. tamer
 4. tamer
 5. darkness
 6. alpi
 7. afk07
 8. gökhan
 9. gökhan
 10. bayram
 11. afk07
 12. ugur
 13. afk07
 14. bad boy
 15. afk07
 16. burak
 17. afk07
 18. bilgili
 19. afk07
 20. Ayberk
 21. BilgiSpot
 22. engin
 23. BilgiSpot
 24. ömer

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.