Yeni bir Adsense Yerleştirme Stili :)

Adsense gelirlerimden hiç memnun değilim. Açıkcası sırf bu yüzden borsa ile ilgili bir sayfa açmak istiyorum. borsa.bilgispot.com yani.. BilgiSpot’u da geliştirdikten sonra Ticari olarak kullanacağım. BilgiSpot yavaş yavaş gelişiyor ama Adsense gelirleri gerçekten çok ama çok az. Tık başına 0.01$ alıyorum 🙂 Reklamları koyduğuma deymiyor yani. Hele bir de resim reklamlar hiç kazandırmıyor. O yüzden artık pek kullanmıyorum ve metin reklamlara yöneliyorum.

Reklamların gelirinin düşük olması nedeniyle, Adsense kazancımı Bilgispot’da az da olsa arttırmak için önce içerik’de biraz değişiklik yaptım. Bir iki Ekonomi makalesi yazdım. Daha sonra, reklamları ziyaretçinin gözüne sokmak yerine konu altına yerleştirdim. Hatta şu an görebilirsiniz 🙂 Bundan ayrı olarak bir de Sidebar’a ekledim ama pek umutlu değilim. Denemekte fayda var..

Yazı içine reklam yerleştirme konusunda size faydasını olacağını düşündüğüm bir makale yazmıştım hatta. Okumanızı tavsiye ederim. Aynı bu makaledeki mantıkla şimdi yeni bir deneme daha yapacağım. Sonuçlarını sizlerle de paylaşacağım. Eğer makaleyi okumadıysanız aşağıdaki kısmı okumanızı tavsiye ederim:

Yazının üstü başlığın altı: Bu bölge blogcular tarafından en çok tercih edilen bölgedir. Çünkü en çok tık alan bölge burası. Eğer Adsense size buradaki reklamınıza tık başına 2-3 cent gibi komik rakamlar veriyorsa hiç kullanılmaması gereken bir bölge. En azından tek başına kullanılmamalı.
Yazının ortası: Yazılarımızın hemen içersinde yer alan bu Adsense reklamına ziyaretçiler daha az tıklar. Çünkü herkes konuyu okumayabilir. Bu reklam konuyu okuyan kitleler için. İlk reklam tipimiz ise bütün kitleler için. Bu bölgedeki tıklanan reklamlar daha verimli. Çünkü ziyaretçi konuyu okurken dikkatini çeken bu reklama tıkladıktan sonra tıkladığı sayfada daha çok gezer ve bize daha çok kazanç sağlar.
Yazının Sonu: Bu reklam tipi de konuyu baştan sona okuyan kullanıcılar içindir. Diğer iki reklam tipine göre daha az tık alır ama çok daha fazla verimlidir. Çünkü bu reklama tıklayan kullanıcılar genellikle hâla merak içindedir ve sizin sitenizden beklediği şeyi alamamıştır. Çok araştırır ve o araştırdıkça Adsense kazancı da artar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.