WordPress’i Bu Eklentilerle Daha iyi Kullanın

Birçoğunu duymadığınız bu mükemmel eklentiler sayesinde WordPress’inizi çok daha güvenli, hızlı kullanabilirsiniz. İngilizce bir kaynaktan derleme eklentilerden ilki:

1 – WP Super Cache: Çok fazla ziyaretçi, Çok fazla trafik yediği gibi sunucuyu da çok fazla yorar. Super Cache ile sunucunun daha az işlemci kullanması için bu eklenti birçok gelişmiş WordPress kullanıcısı tarafından kulalnılmaktadır zaten. Eğer çok fazla ziyaretçiniz varsa detaylı bilgiyi beğendiğim bu makaleden alabilirsiniz.

2 – WP CSS: Stil dosyalarınızı sıkıştırarak açılış hızınızı arttırabilirsiniz. İşte bu eklenti size en iyi CSS sıkıştırmasını vaad ediyor:

3 – Yoast Breadcrumbs: Kullanıcılarınıza sitenizde nerede olduğunu belirtebilirsiniz.Siz burdasınız: Ana sayfa > WordPress > Eklentiler gibi

4 – WP Pagenavi: Sayfalarınızı numaralandırmanıza yarayan bu eklenti hakkında daha önce bahsetmiştim. 

5 – WP – DB Backup:  DB bilgilerinizi yedeklemeyi bir rütin haline getirebilirsiniz. Bu işi bu eklentiye verin. İstediğiniz zaman aralığında DB’nizi yedekleyecektir. Herhangi bir sorun olduğu zaman WordPress’i tekrar kurabilirsiniz.

6 – Optimize DB:  MYSQL’i herkes bilmez. Bilmeyenlerin de pek kurcalamaması gerekir. Ama bu eklenti sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan DB’nizi kurcalayabilirsiniz. Daha doğrusu düzenleyebilirsiniz..

7 – WordPress Automatic Upgrade: Eğer benim gibi WordPress’i güncellemekten nefret ediyorsanız bu eklentiyi kurmalısınız. WordPress’inizi otomatik olarak güncellemenize yarıyor.

8 – WP Security Scan: WordPressinizdeki güvenlik açıkalrını artık kolayca tespit edip düzeltebilirsiniz.

9 – WP offload: Trafiğinizi kurtarın ve hesabınızı hızlanıdırın.

10 – Smart Update Pinger: Aralarında en çok dikaktimi çeken bu eklenti oldu. Blogunuzdaki her güncellemeyi otomatik olarak pingliyor. Yani arama motorlarına vs bildiriyor.

Latest Comments
  1. Alp

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.