WordPress için Sosyal Bookmark Eklentileri

Artık arama motorları kadar çok önem kazanan sosyal paylaşım sitelerini büyümesini izlerken bir yandan da ayak uydurmaya çalışıyoruz. bildirgec’de gördüğüm bir araştırma yazısını sizlerle paylaşmak istedim. Tabi bu yazının konusu da başlıkta belirttiğim gibi, Sosyal Bookmark Eklentileri. İşte ilk eklentimiz:

wordpress-nedir-nasil-kurulur

1 – Sexybookmarks

Yapı olarak gerçekten en güzeli. Yukarıda eklentinin adındaki linkten bir ekran görüntüsünü görebilirsiniz. Kullanıcılarınızın dikkatinini çekecektir. Hatta kullanıcılarınız 10-15 saniye sayfada tutabilir. Tavsiye ederim. İndirmek için buraya tıklayınız.

2 – i love social bookmarking

Bu eklentide de beğendiğiniz sosyal paylaşım sayfalarını ekleyebilirsiniz. Bir butondan çıkan tabloda siteler görünecektir. Eklentinin adındaki linkten resmini görebilirsiniz. İndirmek için tıklayınız.

3 – digg digg

Yazılarınızın digg’lenme sayılarını gösterdiği gibi,  otomatik olarak sosyal medya gönderilerinize izin veren orijinal butonları olan bir eklentidir.

4 – bookmarkify

Yine birçok farklı siteyi barındıran ayrı bir eklenti. İndirmek için buraya tıklayınız.

5 – sociable

Yine ayrı güzel bir eklenti. Ama bunun diğerlerinden güzel bir farkı var. WordPress blogunuzun yanı sıra diğer blogger hesabınıza ya da siteniz için HTML kod oluşturmaya izin veriyor. Ayrıca istediğiniz sosyal siteyi paylaşım aracınıza seçebilirsiniz. Bu eklentiyi de indirmek için tıklayınız.

Bu arada önümüzdeki birkaç gün yokum arkadaşlar. Bu gelişme döneminde gönül yazı eklemek ister ama napalım. Bu arada Bilgispot.com biraz yükselir umarım. Sağlıcakla kalın..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.