Windows’un Linux’dan Büyük Farkı

Geçtiğimiz günlerde, Slax kullanmaya başladığıma dair bir yazı yazmıştım. Yazıyı yazalı 4-5 gün oldu. Ve bu zaman içersinde kafamda Slax’a ve özellikle Linux’a karşı fikirler oluştu. Ve Windows’un Linux’a karşı üstünlüğünü 2. kere anladım.

Aslında birçok programa ihtiyacım yok. Web tarayıcım, MSN’de oturum açmak için bir yazılım, bir de Sıkıştırma programı gibi temel şeyler bana yeterliydi. Birkaç gün sonra Linux’da programların aniden donmaları gözüme çarptı. Opera kullanıyorum ve bir iki sekme açtıktan sonra aniden donuyor. Ve işlerimi yavaşlatıyor.

Nedensiz bu donmalar hafiften sinirimi bozmaya başladı. Bilgisayarda Linux’un kendisinden sahip olduğu programlar da yüklediğim Opera ile sıkıştırma programından başka birşey yok. Ama programlar donuyor. Bugün de bilgisayar başında açtığım bir blog sayfasını düzenliyordum. Elektrik gitti. Bilgisayar kapandı.. Bir iki saniye sonra elektrik geldi. Çok sinir oldum. Ama bu da yetmedi elektrik gidince kapanan bilgisayarda Linux kullanılamaz hale geldi.

Linux gerçekten çok hızlı ve güzel bir tasarıma sahip olsada tecrübesiz. Bütün linux dağıtımlarının yerine bir tane çok gelişmiş adam akıllı işletim sistemi yapmak daha mantıklı. Tecrübesizce oluşturulan bir sürü işletim sistemi.. İşte Windows’un üstünlüğü…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.