Ücretsiz SEO Analizi

Bildirgec‘de gördüğüm, “SEO Analizi Araçları” başlıklı bir yazıda yer alan bir servis çok hoşuma gitti. Paylaşmak istedim. websitegrader.com‘a ait bu site sizin web sayfanızı oldukça detaylı bir şekilde analiz ediyor. Analizinin size biraz olsun faydalı olacağına inanıyorum.

Üstelik kendinizi başkalarıyla da karşaltırabilmektesiniz. Ama bu sizin istediğinize kalmış. Bu aracı biraz inceleyelim.

Websitegrader sayfanızı 6 ana kategoride inceliyor. Bunları türkçeye çevirirsek:

  1. Sayfa üzerinde SEO: Blogunuzun h1,h2.. taglarını nasıl kullandığınızı vs. inceliyor. Ne kadar kullanmanız gerektiği hususunda da tavsiyeler veriyor. Tabi sadece bunlar değil. Resimlerinizin SEO’ya uygunluğu, meta tagları vs. de var.
  2. Sayfa-dışı SEO: Bazı büyük Toplist’lerde listelenip listelenmediğinizi gösteriyor. Ayrıca bu toplistlerle ilgili size tavsiyeler veriyor. Bunun dışında yine farklı bilgiler de mevcut.
  3. Blogging: Blogculara ufak tefek tavsiye verip basit bir SEO Analizi yapıyor.
  4. Sosyal Medya: Sosyal Paylaşım siteleri ve sizin siteniz hakkında bir analiz yapıyor.
  5. RSS ve formlarla ilgili kısım. Ufak tefek tavsiyeler var yine 🙂 Bu arada Türkçesini anlamadığım için başlığı yazmadım 🙂
  6. Tamamlayıcı Bilgiler: Son olarak sitenizdeki anahtar kelimelerle ilgili bir değerlendirme yapıyor.

seo-skorumYanda da benim aldığım skor 🙂 100 üzerinden değerlendiriliyor. Açıkcası analiz sonuçlarına göre puanım biraz fazla geldi 🙂 Birçok dizine ekli değilim. Dmoz vs. Üstelik bir iki ufak SEO hatası da var. Bunları da yeni fark ettim. Gerçekten başarılı bir sistem. Denemenizi tavsiye ederim 🙂

Latest Comments
  1. BilgiSpot
  2. Semih

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.