Selin Ardından Utanılcak İki olay

Çok yazık hem de çok. Türkiye bu kötü günler yaşıyor ama kimse kendinde suç aramıyor. Top bir oraya bir buraya atılıyor. Yazık ya yazık. Hele bir de bizi utandırcak iki olay yok mu? Birisini yapan halk birisini yapan örnek alacağımız siyasiler(!) Herkes kendi derdinde..

Televizyonda eminim görmüşsünüzdür eğer haberleri izliyorsanız. İstanbul’da selin ardından akıntıya kapılan eşyaları kapmak için insaların ne kadar uğraştıklarını. Diğer illerden otobüs kiralayıp bu eşyaları kapmak için gelenler bile olmuş!

Ne kadar kötü birşey değil mi? Ama bence bu çok fazla birşey değil. Çünkü daha beterini yapanlar da var. Bizim muhalefetimiz daha beterini yapıyor. Çamurlu yerlere gidip insanlarda oy toplamak için uğraşıyorlar. Zaten medyalarında bunları da çok güzel bir şekilde göstermişler. Uğur Dündar, Deniz Baykal giymiş çizmelerini insanları kışkırtıyor. Hiç siyasetten bahsetmek istemezdim ama içimde kaldı. Bu kadar da olmaz. Hani derler ya koyun can derdinde kasap et derdinde diye. Bun olayı çok güzel anlatmış.

Bu kadar aciziz işte. Hiç demeyin ki bana şu parti böyle öyle. Hepsi aynı hepimiz aynıyız. O siyasiler biziz, bizi temsil ediyorlar. Hiç birbirimize suç atmayalım! Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’ın bir anısı hatırlatıyorum. Ve biraz olsun ibret alalım da kendimize gelelim!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.