Hangi Bilgisayar Markası daha Güvenilir?

markalarÖzellikle yeni bilgisayar alacaklara bu haber güzel bir rehber olabilir. Rescuecom’un Michigan Üniversitesinin ve diğer birçok organizasyonun öncülüğünde yapılan araştırmalar sonucu en güvenilir markalar açıklandı.

Araştırmalarda en çok dikkat çeken sonuç, Apple ve Asus‘un en az sorun çıakrtan marka olması. Yani bu firmaların sunduğu kaliteli bileşenlerden dolayı, Apple ve Asus’a bilgisayar problemleri ile ilgili gelen çağrıların diğer firmalara göre daha az. Apple ve Asus’un ardından üçüncü sırada Lenovo, dördüncü sırada Toshiba, beşinci sırada ise, Hewlett-Packard var. Araştırmanın diğer bir yüzü olan müşteri memnuniyeti konusunda yine Apple 85 puanla lider. Ama bu sefer Apple’dan sonra da 75 puanla Dell geliyor.

[ad]

Bu tip araştırmalar reklam amaçlı gibi görünse de hatta reklam amaçlı olsa da firmalar arasındaki rekabeti kızıştıracak gibi. Zirvedeki markalar memnuniyeti korumak, araşğıda kalan markalar memnunuiyeti arttırmak için uğraşacaklar. Artık hangi markayı tercih edeceğiniz size kalmış..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.