Google Aramalarınıza Renk Katmak için 7 Yol

Google aramalarının sadeliğinden sıkılanlar için 7 tane ufak araç & eklenti. Google aramalarına resim ekleme tip değiştirme, renklendirme vs.

1 – Google Preview: Google preview ücretsiz bir Firefox eklentisidir. Aşağıda resimde gördüğünüz gibi google aramalarının hemen solunda gideceğiniz sayfanın önizlemesini yapar:

2 – Google İcons: Farklı bir Firefox eklentisi daha. Bu eklenti ile aramalarınızına ufak ikonlar yerleştirebilirsiniz. Bunun gibi..

3 – GoogleBlack: Google’ın beyaz sayfası gözünüzü mü yoruyor? Ya da siyah rengini çok mu sevdiğinizi söylediniz? O zaman GoogleBlack size göre.

[ad]

4 – Google Arama sayfasındaki reklamları sağa kaydırın: Eğer aramalarınızın hemen üstünde yer alan reklamlar canınızı sıkıyorsa bu ufak script sayesinde bu rkelamları sağa kaydırabilirsiniz. Bu iki resme bakarak script’in ne iş yaptığını daha iyi anlayabilirsiniz. 12

5 –Renkli Google Aramaları: Aramlarınızı bu resimdeki gibi renklendirmek için bu ufak scripti kullanabilirsiniz.

6 – Vurgulanan Google Aramaları: Aramlarında aradığınız sözcüğü vurgulamak isterseniz bu script işinize yarıyabilir.

7 – Numaralandırılmış Google Aramaları : Son olarak bu script de aramalarınızı numaralandırıyor. Örneğini bu resimde görebilirsiniz.

Script’leri nasıl kurabilirim?

Firefox eklentilerini kurmak kolay ama script’ler biraz sorun olabilir bazıları için. Scriptleri kurmak için Greasemonkey eklentisini kurmanız gerek. Eklentiyi kurun ve Firefox’u yeniden açın. Daha sonra .js uzantısındaki bu eklentilere yeniden tıklayın. Greasemonkey eklentiyi kurmanız için panel açacak. Gerisini halledebilirsiniz. Kurulum hakkında daha fazla bilgiyi bu sayfadan alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.