Domain Ticareti – Alan Adı Kap Kazan

Son günlerde can sıkıntısından da olsa gerek, uzun vadeli para kazanmak için Domain’lere para yatırıyorum 🙂 Hoş, güzel anahtar kelime içeren, başkaları tarafından beğenilebilecek alan adlarını kapıyorum. İlerleyen zamanda satıyorum 🙂

Bu konu hakkında bilmeyenler için biraz bahsedeyim. Bilenler de aşağıdaki alan adları ile ilgilenirlerse satıyorum 🙂

Hangi alan adları daha değerlidir?

Bilmeniz gereken bir terim:

Jenerik alan adı: Sadece tek bir anlamlı kelime içeren alan adlarıdır. Mesela site.com bir jenerik alan adı olup siteadi.com bir jenerik ad değildir. Aynı zamanda ek de içermiycek sadece kök olacak. Mesela site.com bir jenerik sitesi.com bir jenerik ad değildir.

Tahmin edebileceğiniz gibi jenerik alan adları oldukça değerlidir. Bunun yanı sıra çok güzel bir anahtar kelime olması halinde değeri kat kat artar. Ayrıca 3-4 harfli alan adları da çok kıymetlidir. abc.com gibi bir alan adı bile aklınızı uçuracak bir fiyata satılabilir. Ama 3 harfli bir boş domain bulmak da bir o kadar zordur 🙂

Domain aramak ve almak için size zaten bu işte Türkiye’de marka olmuş olan isimtescil.net‘i öneririm. Domain’inizi buradan en güvenli şekilde alabilir ve kullanabilirsiniz. Domaininizi sattığınız ya da satacağınız kişinin büyük ihtimalle isimtescil’e üyeliği vardır. Domaini satınca Transfer şifresini o kişiye vermeniz yeterli olacaktır. Alan adınızın transfer şifresini isimtescil Domain Panelinden öğrenebilirsiniz.

Bu arada benim satılığa çıkarttığım domainlerim:

www.saglikevi.gen.tr: gen.tr uzantısı olduğu için Google Türkçe Aramalarında oldukça yukarıda olacaktır. Eğer isterseniz şuan blogger’a yönlendirilmiş durumda. Özgün içeriğe sahip. İstemezseniz de sadece domaini alabilirsiniz. hit almıyor!

downloadpedia.tk: Özellikle ingilizce site açmayı düşünenler için..

forumcimbom.com: Galatasaraylılar forum kurmak isterlerse uygun bir fiyata satılıktır 🙂

Latest Comments
  1. BilgiSpot

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.