Google Analytics’e Süper Alternatif: Clicky

clicky_logoSon günlerde neden bilmiyorum Google sunucuları gözüme yavaş geliyor. Kimi zaman hiç giremiyorum. Kimi zaman da ufak tefek sorunlarla karşılaşıyorum. Diyeceksiniz ki Google‘un sunucuları mı yavaş.. Bilmiyorum ama tek sorun da açıkcası sunucular değil. Çünkü Google Analytics hemen anında istatistik yapmıyor. Gelen bir ziyaretçi hakkındaki bilgileri belli bir süre sonra veriyor. Ama bana anlık bir analiz aracı lazım. Üstelik bu araç daha hızlı ve daha çok şeye sahip olmalı. Google Analytics‘i uzun zamandır kullanıyorum ama yaptığı analiz açıkcası pek hoşua gitmedi. Neyse sözü uzatmadan yerine oturtalım. Alternatif olarak bulduğum web analiz arazı Clicky.

Clicky’nin sitesine ilk girdiğimde ilk dikkatimi çeken şey diğer web analiz araçlarıyla yapılan karşılaştırmaydı. bknz.. Deniyelim dedim. Hemen demoya girdim bknz.. Hemen sağda dün ve bugunün hangi vakitte ziyaretçi geldiğini gösteren bir tablo. Onun altında son gelen ziyaretçilerinizin hangi sayfaya girdiği vs. bilgiler yer alıyor. Üstelik Clicky Twitter ve Feedburner istatistiği de tutuyor.

front-dashboard

Üstelik %100 olmasa da Clicky’nin Türkçe desteği de mevcut. KAyıt olurken Clicky’i hangi dilde kullanmak istediğiniz sorulduğunda türkçeyi seçmeyi unutmayın. Neyse siz en iyisi kendiniz deneyin. Clicky’e kaydolmak için buraya tıklayınız. Ayrıca Analytics hesabımı da hemen kaldırmadım. Belki Clicky’le de sorun yaşarım diye. Ama ilerde Analytics kullanacağımı pek sanmıyorum 🙂

Latest Comments
  1. Norcime

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.