Domain Tavsiyesi Veren 10 Mükemmel Site

Blog ya da herhangi bir site açmaya karar verdiniz. Eminim sizi en çok uğraştıracak konulardan birisi de Domain Seçimidir. Gerçekten yok şu mu iyi yok bu mu iyi düşündürür durur insanı. İşte burada size Domain Seçiminde yardımcı olabilecek 10 mükemmel site. Listemizdeki ilk site:

  1. Domains Bot
  2. Squurl
  3. Domain Tools
  4. Domai.nr
  5. NameBio
  6. Xona
  7. Internet Archive
  8. Bust a Name
  9. WHS Domain Search
  10. Domain Search

Her ne kadar hepsi ingilizce olsa da size Domain seçimininizde faydalı olacağından eminim. Girdiğiniz anahtar kelimeleri bölerek, parçalayarak, yeni kelime ekleyerek vs. size domain tavsiyeleri vermekte. Belki bilmeyenler olur. Domain seçiminin SEO için öneminden de bahsetmek isterim:

Domain seçiminde en önemli kriter alan adınızda anahtar kelime bulunması ve site içeriğine uygun bir alan adı olmasıdır. Mesela bir oyun sitesi açmak istiyorsunuz. Bu sitenin alan adı içersinde oyun kelimesi geçmesi iyi olur. Hem arama motorlarında daha iyi sonuç elde edebilir hem de kullanıcılarınızın tekrar sitenize dönmesinde katkısını görebilirsiniz. Mesela eski bir ziyaretçiniz sizin oyun sitenize tekrar girmek istedi. Sitenizin adı abcsitesi.com olsun. Eski ziyaretcinizin sitenizi hatırlayıp tekrar geri gelme ihtimali çok düşüktür. Ama sitenizin adı oyunsitesi.com olsa, kullanıcının sitenizi hatırlayıp girme ihtimali yükselecektir.Daha fazla bilgi’yi isterseniz Google‘dan alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.