Seo İki Kısma Ayrılır: Genel & Yaratıcı SEO

seoSEO‘yu bir sanat dalına benzetebiliriz. Bir resimci resim çizmenin temelini öğrenir. Yani; fırçanın nasıl kullanıldığı, hangi renklerle hangini karıştırdığında hangini elde edeceğini bilir. Bunlar genel şeylerdir. Ama resim çizmenin bir de yaratıcılık isteyen tarafı vardır. Resmi çizerken Genel Bilgileri kullanır. Ama ressama asıl başarıyı getiren ressamın genel bilgisi değil yaratıcılığıdır.

Sanat en genel anlamıyla, yaratıcılığın ve/veya hayalgücünün ifadesi olarak anlaşılır.(Vikipedi)

Ben SEO Biliyorum..” demek biraz saçma olur. Birisi SEO tekniklerini öğrenir ama SEO’da yaratıcı olmak esastır. Herkezin bildiğini bilmek ayrıcalık değildir. Ama şu doğrudur. Genel bilgiler olmadan yaratıcılık da işe yaramaz. Bu yüzden SEO’yu sizin daha rahat anlamanız için ikiye ayırdım. Genel SEO ve Yaratıcı SEO.

Mesela ben bu yazıyı yazarken nerede hangi anahtar kelimeleri kullanacağıma yazının Google için bir değeri olması için ne yapmam gerektiğine yazarken karar veriyorum. Anahtar Kelime: SEO… SEO kelimesini kendime göre ne az ne çok kullanmaya çalışıyorum. Ama sadece yazı yazarken değil. Sitenin farklı köşelerinde orda burda.

Aklınızda SEO hakkında bilgili olduktan sonra bir çok soru oluşacaktır. Siz kendiniz istediğiniz şekilde bu sorulara yanıt bulup uygulayabiliyorsunuz. Yeni fikirlerle Google’da değerinizi arttırıyorsunuz.Siz burda yaratıcılığınızı kullanıyorsunuz.

Sizce SEO sanat değil midir?

Bunu okuduysan : Yaratıcı olmanın Önemi ve Yaratıcılık Geliştirme

Latest Comments
  1. BilgiSpot
  2. acem! SEO'cuuu
  3. BilgiSpot
  4. adem

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.