Kablosuz Ağ güvenliğinizi Arttırın ve Wifi Sinyal’inizi Güçlendirin

Evinizde bulunan Kablosuz ağınızın güvenliğini arttırmanız ve Wifi sinyalinizin gücünü arttırmanız için mükemmel ve etkili bir yöntemden bahsedeceğim. Aslında videoyu hemen paylaşacaktım ama vazgeçtim. Çünkü Önce yazımı okumanızı ve sonra videoyu izleyerek wifinizi nasıl daha güçlü yapabileceğinizi ve nasıl güvenliğinizi arttırabileceğinizi daha iyi anlamanızı isterim. Neyse..

fener

Burada yaptığımız işlem modeme bir yansıtıcı yapmaktan başka birşey değil. Yansıtıcı?? Aklınızda bu fener örneği kalırsa eminim anlarsınız. Mesela Bir lamba ile 100 metre önünüzdeki bir yeri aydınlatmak istediniz. Lamba ne yazık ki orayı aydınlatamıyor. Ne yaparsınız? Daha büyük lamba mı alırsınız? Bunu yapmak kendinize daha güçlü bir wireless’a sahip modem almak demektir… Bence fener kullanın. Fenerde Bir lamba vardır. Ama o lambanın arkasında bir YANSITICI. Bu yansıtcı ile arkaya giden işimize yaramayan ışıkların yönünü değiştirerek daha uzağı görmemizi veişimize yaramayan ışıkları işimize yarar hale getirmemizi sağlar.

Biz de modemimize bir yansıtıcı yapacağız. İşimize yaramayan Wireless sinyallerini işimize yarar hale getireceğiz. Ayrıca işimize yaramayan sinyalleri başkalarının kullanmasına da izin vermeyeceğiz.Siz önce Videoyu izleyin cazip gelirse ve güvenlik hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz okumaya devam edin.

Daha iyi sinyal için:

  • Bu işlem için kendinize bir karton bulunuz. Kartonun dış yüzeyini 2 KERE aliminyumla kaplayın. Ayrıca videoda da gördüğünüz gibi kartonun köşelerine de ufak yansıtıcı eklemeyi unutmayın. Hatta onları biraz daha büyük yapmanız daha iyi sinyal yansıtacaktır. Wifinizin sinyal gücünün ne kadar arttığını göreceksiniz.

Güvenlik’den pek bahsetmedik!

  • Bu işlem güvenlik adına ne işimize yarar? demeyin. Çünkü siz bu sinyal yansıtıcı ile arkaya giden sinyallari durdurmuş oluyorsunuz. Yani komşunuzun sizin Wireless ağına ulaşmasını engelliyorsunuz. Tabi ki yine ulaşma imkanı olabilir ama çok yakın bir bölgeden ulaşabilir ancak. Ayrıca daha uzağınızdaki bir komşunuzun da sizin Kablosuz ağınızı hiç görememesini sağlıyorsunuz. Evinizde interneti rahat rahat kullanabilirsiniz.
Latest Comments
  1. -
  2. Anonim
  3. AHMET

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.