İngilizce Bloglayın – Daha çok ziyaretçi ve Gelir

Bir blogcu için İngilizce’nin öneminden bahsetmiştim. Sadece ingilizce bilmek gelirinizi 3-4 kat arttırabilir. Peki neden? Yazdığınız kaliteli bir makeleyi türkçe yerine ingilizce yazsanız çok daha fazla okuyucu alır ve daha çok reklam gösterimi olur. Reklam gösterimi değil sadece. Ziyaretçi sayısı fazla olunca tık da artıyor. Bir tek tık mı artıyor? Hayır bir de tık başına gelir artıyor.

İngilizce yine ve yine karşımıza çıkıyor. İngilizce bilince hem daha kolay iş bulabiliyor, hem daha çok para kazanabiliyor, hem de blogumuza daha iyi ziyaretçi çekebiliyor. Birkaç ay öncesinde yani yaz sezonu gelmeden açılan bir tatil sitesinin ingilizce bölümünü aldım. Tek tük basit cümlelerle otellerin tanıtımını yaptım. İnanın çok sıkıyordu. Ama bir de Analytics’e girdiğinizde karşınıza çıkan mükemmel görüntü vardı 🙂 Analytics’de haritaya baktığımda çeşit çeşit ülkelerden ziyaretçi görünüyordum. arabistan, amerika, kanada, ingiltere, almanya, hindistan.. Gerçekten ingilizcenin farkı ortaya çıkıyor işte. Dünyanın her yerinden yapılan ingilizce aramalar ve Adwords’e dünyanın her yerinden verilen ingilizce reklamlar ingilizcenin önemini bize açıklıyor. Birçok reklam veren var. Ortam bu kadar kaynaşık olunca haliyle herkesin daha doğrusu İNGİLİZCE bilenlerin yüzü gülüyor.

Biraz can sıkıntısı biraz da BilgiSpot’un daha yeni olması ve zaman geçirmek istememden dolayı Blogger‘dan  ingilizce bir blog açtım kendime. Daha önceki tecrübemle şimdi baya iyi cümleler kurabiliyorum. Otel sitesinin faydasını gördüm. Bakalım Adsense gelirlerinin farkını da görecek miyim? Hepsini burada paylaşacağım.

Bu arada İngilizce öğrenme konusunda size ufak tefek tüyolar vermiştim ama pek işinize yarıyacağını sanmıyorum. Çünkü herkesin farklı bir öğrenme stili vardır. Siz ne yapın ne edin İngilizce öğrenin. Devir ingilizce devri!!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.