Çok Yorum Almanın SEO’ya Katkıları – Google

SpiderBilgiSpot şu an çok yorum alan bir blog değil. Şu an blogum günlük 100 tekil alıyor. Daha Yeni gülmeyin 🙂 Neyse konuya dönelim.

Eğer blogunuzun çok fazla ziyaretçiye sahip olmasını istiyorsanız blogunuzdaki yazıları güncellemeniz gerekir. Ama yazılarınız 100’ü aşan bir sayıya ulaştığı zaman her yazıyı tek tek güncellemek zor iştir.

Ama Kaliteli Seo için güncellemek şart. Doğru düzgün SEO ile doğrudüzgün ziyaretçi çekmek lazım. Peki Ne yapmak lazım? Cevap: Yorum. Diyelimki bir yazınıza haftada ya da ayda bir yorum geliyor.. Yeni yazılarınıza daha çok yorum gelir ama eski yazılardan bahsediyoruz.

Şimdi Google‘a dönelim. Yazınızı yazdığınız. Google o yazıyı indexledi ve ön belleğe aldı. Sonra Google Bot bir daha geldi. Siteye baktı yeni bilgiler eklenmiş (Yeni bilgi = Yorum ). Google diycek ki: “Bu sayfa güncel, biraz yukarı çekiyim..” Evet böyle diyecektir. Google güncel sayfaları sever. Şimdi daha fazla yorum almak için yapabileceklerimize bakalım.

Çok yorum almak için yazılarınızı gerçekten kaliteli ve özgün yapabilirsiniz. Zaten özgün olmadıktan sonra yazılar pek işe yaramaz ama neyse. Yazınızın içinde şöyle cümleler kurabilisiniz: (Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama..”, “Sizce nasıl :), “Bir sorunla karşılaşırsanız yorum bırakın yardımcı olmaya çalışalım..”) gibi. Yani yorum yazmaya teşfik edin. Ya da kısaca Her yazınızın altına “bu yazıyı beğendiyseniz teşekkür etmeniz yeterli” diyerek de ziyaretçiyi yorum yazmaya teşfik edebilir ve SEO‘nuza katkıda bulunabilirsiniz.

Bunlar benim aklıma gelenler. Bu yazıyı okuyacak daha kaç akıl var. O akılların aklına daha bir sürü fikir gelebilir. SEO’da başarıyı yakalamak için farklı & kaliteli olmak gerek. Hepinize kolay gelsin. Bu arada yorum yazarsanız sevinirim 🙂

Latest Comments
  1. BilgiSpot
  2. tr-manken-resimleri videolar celebrity

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.