Allah hiçbir Duayı Nasıl geri çevirmez ama Nasıl olur?

Allah-ccNamaz kılıp’da Allah’a dua ettiğinizde sizi en az sevindirecek ihtimal nedir biliyor musunuz? Sizi Dua ettikten sonra en az sevindirecek şey duanızın kabul olmasıdır.

Her dua için geçerli değildir belki bilemiyorum ama büyük bir bölümü için doğru bir söz. Hani derler ya Allah hiçbir Dua’yı geri çevirmez diye. Bu sözü anlatacağım. Bu söz hakkında bilinmeyen açıklanmayan çok şey var. Birçok kişi bu söze içtenlikle inanmaz. Ama inanın. Çünkü çok doğru bir söz. Bu söz nasıl doğru olabilir ve beni en az sevindirecek şey duamın kabul olmaması nasıl olabilir? diyebilirsiniz.Okumaya devam edin…

Bir dua ettiniz diyelim. Mesela duanızda bir ev sahibi olmayı istediniz.. Ama eviniz olmadı. Peki duanız kabul olmadı mı? Duanız sadece DÜNYA HAYATI Üzerinde kabul olmadı. Biraz açalım. Allah’ın büyüklüğüne bakın ki size öbür tarafta DÜNYA HAYATINIZDA kabul olmayan dualarınız için çook fazla sevap veriyor. Bu kazandığınız sevaplar karşısında o kadar şaşıracak sevineceksiniz ki, Orada şöyle diyeceksiniz: “Allah’ım keşke Dünya üzerinde hiçbir duamı kabul etmeseydin..“.

Görüyor musunuz Yaratıcının büyüklüğünü? Şimdi anlıyor musunuz sizi en az sevindirecek şeyin neden duanızın kabul olması olduğunu.  Şimdi bir insanın içinden şunu geçirerek dua ettiğini düşünün: “Duamın karşılığını mutlaka alacağım nasılsa. Ben yeter ki dua ediyim. Burda(Dünyada) kabul olmazsa orda(Ahiret) kabul olur…

Şimdi söyleyin bana bu insan mutsuz bir yaşam sürebilir mi? İstekleri, duaları kabul olmadığı için meyhanede orda burda dert yanabilir mi? Hayır hiçbirini yapmaz. Çünkü elinde hiçbirşeyin durduramayacağı bir silah vardır. O Silah Dua‘dır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.