10 Mükemmel SEO Eklentisi – WordPress için

Yabancı kaynaklarda gördüğüm 14 mükemmel WordPress Seo Eklentisi karşınızda. İlk Seo eklentisi:

1-All in One SEO Pack

Zaten WordPress kullanıcılarının en beğendiği ve en çok kullanılan Seo Eklentisi. All in One SEO Pack eklentisi WordPress blogunuzu en iyi şekilde Arama motorları için optimize edecektir.

2-Platinum SEO Pack

Bu eklenti All in One Seo Pack’ın sahip olduğu hemen hemen her özelliğe sahip. Kolayca kullanabileceğiniz bu eklentiyi yukarıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

3-Redirection

301 durum kodu, istenen sayfanın kalıcı olarak yeni bir konuma taşındığı anlamına gelir. Bu durumda web sitenizdeki 404 sayfalarını bu eklenti ile hızlı bir şekilde 301 yönlendirmesi ile bağlayabilirsiniz..

4-HeadSpace2 SEO

Blogunuzun meta taglarını kontrol etmekte, gelişmiş etiketlemeye vs. yarıyan bu program SEO’da işinize çok yarıyacak.

5-Advanced Permalinks

Advanced Permalinks WordPress blogunuz için gelişmiş kalıcı bağlantı ayarları yapmanızı sağlar.

6-AskApache Google 404

404 hatası veren aramayı direkt google arama sonucu olarak veren bu eklenti de çok işinize yarıyacak. Google yok şu sayfanıza yok bu sayfanıza ulaşamadık diyemiycek.

7-SEO Friendly Images

SEO Friendly Images türkçe olarak Seo dostu resimler eklentisi blogunuzdaki resimlere sizin ayarladığınız özel başlık bağlantısını verir, böylelikle resim arama sonuçlarından da (google images vb) hit elde edersiniz.

8-SEO Smart Links

Linklerinize “nofollow” etiketi ile “_blank” etiketlerini eklemenizi sağlayan basit ama kullanışlı bir eklenti.

9-Permalink Redirect

Permalink Redirect eklentisi sayesinde daha önceden arama motorları tarafından indexlenmiş olan siteniz varsa ve ilerleyen zamanlarda bağlantı yapınızı değiştirdiyseniz eski bağlantılara girildiğinde 404 sayfaları çıkacaktır. İşte bu eklenti sayesinde bu sorun ortadan kalkıyor..

10-SEO Title Tag

Blogunuzun Ana sayfasının, arşiv sayfasının, tekil yazılarınızın vs. birçok sayfasının başlığını düzenlemenizde yarıyacak olan bu eklenti çok işinize yarıyabilir. Ama aynı özelliğe ve daha fazlasına sahip olan All in One Seo Pack eklentisi bence daha çok işinize yarar. Onu da listemizin ilk sırasında bulabilirsiniz.

Latest Comments
  1. BilgiSpot
  2. serkan
  3. ahmetcan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.