Bazı görmediğimiz şeylerin varlığını etkisinden anlarız – Saçma Darwin Teorisi

Ben görmediğim şeye inanmam” gibisinden sözleri duymuşsunuzdur. Belki siz de diyorsunuz. Kendimizi sorguya çekelim. Görmediğimiz şeylere inanmak mantıklı mıdır değil midir?

Mıknatıs - Manyetik alan çizgileriSorun kendinize. Cevap “evet” mi “hayır” mı? Biz aslında zaten görmediğimiz şeylere inanırız. İnanmadığını söyleyen de görmediği şeylere inanır. Görmeyip de inandığımız şeylerden birisi mıknatıs‘ın manyetik alanıdır. Biz mıknatısların manyetik alanı olduğunu biliriz ama görmeyiz. Bir sütün içinde bir çok yağ protein olduğunu biliriz ama görmeyiz. Örnekleri çoğaltabilirsiniz.

Demek ki görmediğimiz şeyler bize mantıklı gelince inanabiliyormuşuz. Çünkü biz bunların etkisini görebiliyoruz. Mıknatısın demiri çektiği gibi.

Peki ya bu evren’in Yaratıcısı? Biz nasıl olur da O’nun etkisinin farkına varamayız?

Allah’ın varlığı 21. yüzyılda tartışılamaz. Çünkü bilim Allah’ın varlığını kanıtlamıştır. Dünya o kadar hassas bir dengededir ki bunların tesadüflerle oluştuğunu söylemek ne akla ne mantığa sığmaz. Her canlı kendi yaşaması için gerekli olan şeylere sahiptir. Kuş’ın kanadındaki aerodinamik yapı, bir insan gözünün yapısı, vücudunuzdaki sistemler, güneş sistemi…………. Bu liste o kadar uzundur ki bilim adamları bir daha Allah’ın varlığını tartışamazlar.(Arada tek tük çıkar ama kimse artık onlara cevap vermek için uğraşmaz bile)

Darwin teorilerini iddia edenlerin sayısı azalmıştır. Bu bilimsel gerçekler karşısında daha fazla dayanamamışlardır. Ama hala vardır. Siz sizi Yaratan’ın kusursuz tasarımını görmüyor musunuz? Bu hassas dengeler Allah’ın varlığını göstermez mi?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.