01/03/2014 Bedelli Askerlikte Son Durum

Bedelli askerlik bekleyenlere müjde verebiliriz. Ak Parti Genel Başkan Yardımcı Numan KURTULMUŞ’un yaptığı konuşmaya göre bedelli askerlikte gelişmeler oldu.

gölge askerler

Numan KURTULMUŞ bir defaya mahsus bedelli askerlik düşünüleceğini belirtti. Yalnız bunu konu ile ilgili kesin kararı TSK Milli Savunma Bakanlığının vereceğini dile getirirken Savunma Bakanlığının bununla ilgili çalışmalar yürüttüğünüde söyledi.

Yüksek teknolojileri kullanabilen uzman bir ordu olmak daha önemlidir diyerek fazla askerin masrafından ziyade gerek olmadığınıda vurguladı. Obama’nın da asker sayısını azaltma gibi çalışmalarınıda görüyorsunuz. Bu yüksek teknolojileri kullanabilmek için gereklidir diye sözlerine devam etti. Milli Savunma Bakanlığı da bu konuyla ilgili siyasi iradeye gerekli çalışmaları hazırlayacak. Milli Savunma Bakanlığımızda bildiğim kadarıyla bu konuyla ilgili bir takım çalışmalar var. Ama sonuçta ben bir siyasetçi olarak toplumda var olan bir talebi dile getiriyorum. Ama karar alma noktasında TSK’nın ihtiyaç tespiti ve Milli Savunma Bakanlığı’nın hazırlayacağı rapor ve sonunda hükümetin alacağı karar önemlidir. Sadece bu konuyla ilgili çalışmaların olduğunu ifade etmek isterim” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.